ГОЛОВНА НОВИНИ «Зроблене тобою до тебе ж і повернеться»

«Зроблене тобою до тебе ж і повернеться»

0 1134

На початку 20-го століття один шотландський фермер повертався додому. Проходячи повз болота, він раптом почув крик про допомогу. Фермер побіг на голос і побачив хлопчика, який намагався вибратися з трясовини. Фермер швидко зрубав товсту гілку, обережно наблизився і простягнув її потопаючому.

Коли хлопчик вибрався, він довго не міг вгамувати сльози і весь тремтів.

— Підемо до мене в будинок, — сказав фермер. — Тобі треба заспокоїтися і зігрітися.

— Ні-ні, — хлопчик похитав головою, — мене чекає батько. Він, напевно, дуже хвилюється.

Подякувавши свого рятівника, хлопчик втік … А вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала карета, запряжена породистими кіньми. З карети вийшов добре одягнений джентльмен і запитав

— Це ви вчора врятували життя моєму синові?

— Так, я, — відповів фермер.

— Скільки я вам винен?

— Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні. Я вчинив так, як вчинив би кожен.

— Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, — наполягав відвідувач.

— Я більше не хочу говорити на цю тему. До побачення. — Фермер повернувся, щоб піти. І тут на ґанок вискочив його син.

— Це ваш син? — запитав гість.

— Так, — з гордістю відповів фермер, гладячи хлопчика по голові.

— Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина з собою в Лондон і оплачу його освіту. Якщо він так само шляхетний, як і його батько, то ні ви, ні я не будемо шкодувати про це рішення.

Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім медичний університет, і незабаром його ім’я стало всесвітньо відоме, як ім’я чоловіка, який відкрив пеніцилін. Його звали Олександр Флемінг.

Перед самою війною в одну з лондонських клінік потрапив з важкою формою запалення легенів син того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя в цей раз? — Так, пеніцилін, відкритий Олександром Флемінгом.

Ім’я джентльмена, який дав освіту Флемінгу, було Рендольф Черчилль. А його сина звали Вінстон Черчилль, який згодом став прем’єр-міністром Англії. Можливо, саме ці події згадував Уїнстон Черчілль, говорячи:

«Зроблене тобою до тебе ж і повернеться».

ПОДІБНІ ЗАПИСИ

0 866

Немає відгуків

Залишити відповідь