ГОЛОВНА НОВИНИ Три ліванських кедра

Три ліванських кедра

0 1014

Колись в прекрасних гаях Лівану народилися три кедра. Кедри ростуть дуже повільно, і ці три дерева провели цілі століття в роздумах про життя і смерть, про природу і людство. Вони бачили, як на землі Лівану прибули посланці царя Соломона і як потім, в битвах з ассирійцями, ця земля омилась кров’ю. Вони бачили лицем до лиця заклятих ворогів: Іезавель і пророка Іллю. При них був винайдений алфавіт; вони дивувалися, дивлячись, як повз проходять каравани, навантажені барвистими тканинами.

І в один прекрасний день кедри вирішили поговорити про майбутнє.

— Після всього, що мені довелося побачити, — сказав перший, — я хотів би перетворитися на престол, на якому буде сидіти наймогутніший цар на землі.

— А я хотів би стати частиною чогось такого, що на віки вічні перетворить Зло в Добро, — сказав другий.

— А що до мене, — сказав третій, — то я бажав би, щоб люди, дивлячись на мене, щоразу згадували про Бога.

Пройшли роки і роки, і ось, нарешті, в лісі з’явилися дроворуби. Вони зрубали кедри і розпиляли. У кожного кедра було своє заповітне бажання, але реальність ніколи не питає, про що ми мріємо. Перший кедр став хлівом, а із залишків його деревини спорудили ясла. З другого дерева зробили грубий сільський стіл, який пізніше продали торговцеві меблями.

Колоди від третього дерева продати не вдалося. Їх розпиляли на дошки і залишили зберігатися на складі в великому місті. Гірко ремствували три кедра: «Наша деревина була така гарна! Але ніхто не знайшов їй гідного застосування ».

Час минав, і ось одного разу, зоряної ночі, якась подружня пара, яка не знайшла собі притулку, вирішила переночувати в хліві, побудованому з деревини першого кедра. Дружина була вагітна. Тієї ночі вона народила сина і поклала його в ясла, на м’яке сіно. І в ту ж мить перший кедр зрозумів, що мрія його збулася: він послужив опорою Царю Землі.

Кілька років потому в одному скромному сільському будинку люди сіли за стіл, зроблений з деревини другого кедра. Перш ніж вони взялися за їжу, один з них сказав кілька слів над хлібом і вином, які стояли на столі. І тут другий кедр зрозумів, що в цю саму мить він послужив опорою не тільки чаші з вином і хлібу, а й союзу між Людиною і Богом.

З двох дощок третього дерева сколотили хрест. Привели пораненого чоловіка і прибили його до хреста цвяхами. Третій кедр жахнувся і почав проклинати жорстоку долю. Але не минуло й трьох днів, як він зрозумів уготованную йому частку: човік, що висів на хресті, став Світочем Миру. Хрест, збитий з деревини цього кедра, перетворився зі знаряддя катування в символ перемоги.

Такою була доля трьох ліванських кедрів: як це завжди буває з мріями, мрії їх збулися, але зовсім інакше, ніж вони собі уявляли. 

Немає відгуків

Залишити відповідь