ГОЛОВНА НОВИНИ Східне весілля

Східне весілля

Неодружений чоловік був в Ізраїлі рідкістю – в стародавній єврейській мові навіть немає слова „холостяк”. Одружувалися дуже рано. Звичайний вік для шлюбу – 13 років для хлопчика і 12 – для дівчинки. Можливо, саме з причини такого юного віку молодят шлюби влаштовувалися батьками і, як правило, в межах одного роду.

Шлюб був актом суспільним, а не релігійним. При заручинах у присутності двох свідків складався шлюбний контракт. Заручини мали таке ж відповідальне значення, що й весілля.

Наречений повинен був заплатити батькові нареченої викуп – „мохар” – або відпрацювати в хазяйстві майбутнього тестя. Весілля справляли, коли в домі нареченого закінчувалися всі необхідні приготування. Ввечері він зі своїми друзями приходив до нареченої. Вона чекала у весільному вбранні, під покривалом, в прикрасах, подарованих нареченим. Покривало церемоніально знімали з обличчя нареченої і передавали нареченому. Потім молодий, дружко? та їхні найближчі друзі приводили наречену в дім нареченого або його батьків, де влаштовувався весільний бенкет… Рушаймо на одну з таких урочистостей.

 

Немає відгуків

Залишити відповідь