ГОЛОВНА ІСТОРІЯ ТСР

ІСТОРІЯ ТСР

Від високих міст до віддалених сіл, Бог використовує ТрансСвітове Радіо, щоб подарувати людям надію. Цієї миті, коли ви читаєте ці рядки, десь на земній кулі транслюється передача ТрансСвітового Радіо.

1952 рік – доктор Пол Фрід, засновник ТСР, оголошує про утворення організації «Міжнародний Євангелізм», мета якої – донести Добру Звістку про Христа мільйонам європейців, і, зокрема, іспанцям.


1954 рік – здійснилася мрія доктора Фріда: з Танжера (Марокко) починається трансляція християнських програм через колишній армійський передавач потужністю 2500 ват.


1960 рік – «Голос Танжера» переїздить з Марокко до Монте-Карло (Монако), і перейменовується на «ТрансСвітове Радіо». З Монте-Карло (Монако), в короткохвильовому діапазоні, починають транслювати християнські передачі для Європи, Середнього Сходу і Росії. Гітлер мав на меті поширювати нацистську пропаганду, але ці наміри не здійснилися. Пізніше з побудованої ним у Монте-Карло радіостанції полетіла в світ Добра Звістка про спасіння.


1974 рік – програми ТСР починають досягати арабських країн на Середньому Сході та у північно-східній Африці зі стратегічно розміщеного короткохвильового передавача.


1977 рік – чотири передавачі, кожен потужністю 100 тисяч ват, поширюють Добру звістку Євангелії від Гуаму до Китаю, південно-східній Азії та східній частині Радянського Союзу, потенційно досягаючи половину світового населення.


1993 рік – з Сибіру починається трансляція передач 13 мовами для північної Індії, Бутану, Непалу та Тибету. Потужність передавача – 250 тисяч ват.


1996 рік – щоб досягти більш як 60 народностей в Центральній Азії та на Середньому Сході, для яких найменше проповідувалося Євангеліє, ТСР починає трансляцію християнських програм із середньохвильового передавача потужністю 1 мільйон ват.


2005 рік – кількість мов та діалектів, якими транслюються передачі ТСР, досягає цифри 200 і переходить цю межу.


2008 рік – стратегічні програми починають транслювати жителям Західної Африки, з передавача в Беніні, в якому народився культ вуду.

Сьогодні ТрансСвітове Радіо — найбільша християнська радіомовна організація у світі. Щотижня Євангеліє транслюється понад 200 мовами і наріччями з 14 передавальних центрів, 2700 місцевих радіостанцій та за допомогою космічної подачі сигналу. Кількість мов, якими виходять в ефір програми ТСР, більша, ніж у Бі-Бі-Сі, «Голосу Америки», Китайського міжнародного радіо і «Радіо Росії», разом узятих. Розпочавши 1954 року трансляцію передач двома мовами, ТСР збільшило їх до 100 мов на сорок першому році мовлення і додало ще 100 за останні десять років. В багатьох важкодоступних країнах проповідувати Добру звістку про спасіння можна лише за допомогою радіо.

Історія служіння ТСР в Україні

1992 рік – розпочато запис першої передачі ТСР українською мовою — «Через Біблію до Живого Бога». Програму транслювали через радіостанцію в Монте-Карло. Триває будівництво першої студії ТСР в комплексі церкви «Дім Євангелії» у Києві.


1997 рік – відкрито студію ТСР у Харкові. В ефір виходить перший випуск радіопередачі «Життя, як воно є», яку готують В’ячеслав та Ольга Шевелєви.


2000 рік – освячено студію ТрансСвітового Радіо у Києві. До ефіру готується п’ять передач: «Через Біблію до Живого Бога», «Людина і Вічність», «Орієнтир», «Джерельце» і «Шалом».


2001 рік – розпочато трансляцію програми «Людина і вічність», а також дитячої передачі «Стежинка» на каналах Українського національного радіо. Потенційна аудиторія — 10 мільйонів слухачів.


2004 рік – редакція київської студії ТСР починає видавати щоквартальний журнал «Антена», у якому публікує друковані варіанти радіопрограм, інтерв’ю з ведучими та новини християнського радіомовлення.


2008 рік – нині в ефір виходять 16 передач українською і російською мовами, які готують київська і харківська студії. 1 серпня 2008 року – виповнилося 50 років російськомовного служіння ТСР. Цю славетну річницю було відзначено у Києві, співробітниками російського відділу ТСР, а також працівниками російських, українських та білоруської редакцій.