ГОЛОВНА НОВИНИ Коробочка полуниці

Коробочка полуниці

0 461

У одного чоловіка дружина потрапила в лікарню. Живіт заболів раптово. Далі все якось дуже швидко було, приїхала швидка, оглянули, відвезли. Чоловік поїхав слідом до лікарні. Поштовхався там, дізнався, що дружину повезли на операцію. Йому сказали їхати додому. А потім зателефонувати.

Він повернувся в квартиру: там тихо. Речі розкидані лежать. Чашка з холодним чаєм. Головне, він весь час, весь останній час сварився з дружиною.

Грошей не вистачало. А вона тринькала гроші, купувала занадто багато продуктів. Вчора купила коробочку полуниці. Маленьку, за великі гроші. Пригорща штучних ягід за шалені гроші! Ну яка полуниця взимку, скажіть будь-ласка! Вони ж не мільярдери.

Ще крем купила. Ось баночка стоїть біля дзеркала. Теж дорога. Він бурчав. На плиті суп. Він скільки разів говорив, що не треба варити стільки. Хто це буде їсти, вони ж удвох живуть! До сьогоднішнього дня жили удвох, так.

Він сів за комп’ютер. Він не хотів думати ні про що; але тут же відкрилася реклама курорту. Вона хотіла на курорт, на море. Це дуже дороге задоволення, він так і сказав. Бездумне марнотратство, коли треба платити іпотеку і розширювати житлоплощу. І яму треба під фундамент копати, будувати будинок. Машину міняти …

І не тільки це. Вона занадто надовго займала ванну. Він сердився. А зараз — ванна вільна. І в ліжку можна хоч поперек лягти. Ніхто не завадить і ковдру стягувати не буде. Можна дивитися футбол скільки влізе. А на дивані лежить її халатик з вишитим ведмежам. Зім’ятий поспіхом; вона переодягнулася через силу. Він халатик розправив, склав і заплакав, як трирічний малюк. Тому що одному нічого не треба. Одному погано. Нестерпно одному в будинку, де жили разом, удвох. Навіщо він лаявся? Навіщо економив на дрібницях? Вчепився в ту полуницю, як тарантул якийсь. Може, це остання радість була у людини?

Ось так він плакав один, витираючи сльози халатиком. Від халата пахло дружиною.

А потім подзвонив і дізнався, що все пройшло нормально. Добре. І побіг до машини як божевільний. За полуницею поїхав і купив п’ять кілограмів відразу. Багато прозорих коробочок з дорогими і не дуже-то смачними ягідками. Але у них все одно був трішечки полуничний смак. Присмак.

Вся палата їла полуницю і всі хвалили. Дружині поки  не можна було. Він роздав ягоди і сидів біля ліжка дружини. Щасливий. Щасливий, як всі, хто зміг утримати те, що майже втратив. 

Анна Кірьянова

Немає відгуків

Залишити відповідь