ОЛЕСЯ ВАСИЛЕНКО

lvasilenko2tОлеся Василенко — автор і ведуча програм «Це твоє життя», «Вони це пережили»
Улюблений вірш із Біблії:  «То для нас один Бог — Батько, від Якого походить усе і для Якого є ми, і один Господь — Ісус Христос, через Якого все, і ми через Нього» (1 Кор. 8:6).

—       Народилася на Черкащині у сім’ї вчителів.

—       Закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

—       По закінченні університету працювала редактором тематичних програм на муніципальному телеканалі у Києві. Паралельно почала брати участь у підготовці християнських  молодіжних радіопередач «Це твоє життя», які транслювалися на одній із київських FM-станцій.

—       Від 2003 року передача «Це твоє життя» почала виходити в ефір на хвилях Транс Світового Радіо.

—       Від вересня 2006 року і до сьогодні продовжую роботу над передачею для молоді  безпосередньо на студії ТрансСвітового Радіо.

—      2006 року вийшла в ефір авторська програма «Вони це пережили», присвячена християнам, яких гнали за віру. Можливість розповідати про братів та сестер, котрі страждали за Христа, вважаю  честю.

       З Господом – з 1997 року. Славлю Його за безмежну милість до мене.

«Я побажала б кожній молодій людині з’ясувати, в чому полягає щастя».

 

    Передача «Це твоє життя» — це програма для молоді, яка вже багато років транслюється на хвилях ТрансСвітового Радіо. Листи свідчать, що ця передача, як і інші програми, популярна серед наших слухачів.  Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з її  автором та ведучою ОлесеюВасиленко.

     Олесю, розкажи, будь-ласка,  про себе. В якій сім’ї ти народилась і де навчалась?

    Я народилась на Черкащині в сім’ї вчителів. Ще з дитинства я дуже любила писати твори. У старших класах школи мріяла стати журналістом. Але коли настав час обирати професію, батьки порадили мені вступати на філологічний факультет, оскільки знання філології дає змогу бути також  і журналістом.  Коли я навчалася в університеті, переконалася, що батьки мали рацію. Я дуже багато взяла для себе, саме вивчаючи філологію. Крім того, ми вивчали багато спецкурсів, які перетиналися з журналістикою, що й допомогло  мені у подальшій праці.

    Як складалося твоє життя по здобутті вищої освіти?

   Так склалося (і я бачу, що це сталося, мабуть, не випадково),  що  по закінченні університету  переді мною постав вибір —  працювати на телебаченні або в газеті, тобто з’явилася можливість працювати саме у журналістській, а не  філологічній галузі…

    Цікаво, що ж ти обрала – телебачення чи газетну журналістику?

   Хто ж відмовиться від роботи на телебаченні?! Це ж така романтика! (Сміється).  На одному з міських каналів я працювала редактором тематичних програм. Крім редакторських обов’язків, іноді мені доводилося виконувати роботу,  яка не зовсім відповідала моїй спеціалізації, але я не шкодую про це, тому що набула додаткового досвіду. Мені довелося заглиблюватися навіть у деякі технічні тонкощі, оскільки одна з телепрограм, над якою я працювала, була присвячена винаходам у галузі техніки. Тож, якщо комусь буде потрібна докладна інформація про пожежні машини чи всюдиходи,  звертайтеся – розповім усі деталі! (Сміється). До речі, мені поталанило працювати з  талановитим режисером. Я багато чого корисного навчилась від неї. Потім це дало мені змогу взяти участь у підготовці кількох відеороликів на християнську тематику.

       Розкажи, будь ласка, докладніше про те, як з’явилася  передача  «Це твоє життя».

        Цю програму створили  Влад та Віктор Козубовські. Владислав, власне, дав їй назву. А згодом, приблизно від 2002 року, над цією передачею почала працювати і я. Власне, в той час виникла  велика потреба в радіопрограмі, яка була б спрямована на невіруючу  молодіжну аудиторію. Мої колеги переймалися  проблемами молоді. Вони цікавились, чим вона живе, що її хвилює, чого вона взагалі потребує. Ми визначили головну тематику програми, і почали її розробляти. Я шукала  матеріал для передачі в бібліотеці та інтернеті, писала  тексти. Пастор Влад працював над духовною частиною передачі, а Віктор виконував звукооператорську роботу.   Спочатку «Це твоє життя» транслювалася на одній із FM-станцій у Києві. А потім через певні причини станцію закрили. Саме тоді, коли це сталося, співробітники київської студії ТрансСвітового Радіо молилися, щоб Господь дав змогу створювати  молодіжну передачу. Очевидно, в цих подіях була рука Божа, тому що обставини, врешті,  склалися сприятливо і для нас, і для ТСР. Таким чином радіопрограму «Це твоє життя» почали транслювати на його хвилях. А зараз передача готується безпосередньо на київській студії ТСР.

      Чи легко створювати радіопрограми для молоді?

       Працювати для сучасної молоді і готувати для неї матеріали, звісно, нелегко. Але я вдячна Богові, що свого часу Господь дуже допоміг мені через духовні і професійні поради поради Владислава та Віталія Володимировича Козубовських. Крім того, я мала змогу закінчити Київський біблійний інститут  «Слово Євангелія», який функціонував при київській церкві  «Дім Євангелія», що також допомогло мені у створенні  християнських молодіжних передач.

       Якою є сучасна молодь і якими є її потреби?

    Молодь двадцять першого століття, епохи, яку сьогодні називають епохою постмодернізму – це незалежна, стрімка, але часто стражденна частина суспільства. Це непокірна,  гордовита, цинічна, але часто самотня молодь. Молодь, яка не має мети в житті. Молодь, у якої  на жаль, дуже часто, як було сказано в одній із програм, гори проблем на плечах. І яка відчайдушно борсається, намагаючись вирватися з сіті гріха. І яка часто бажає почути про істину, але, на жаль, не знає, де і як це можна зробити. Нещодавно було проведено одне цікаве дослідження. Соціологи бажали з’ясувати у підлітків, чи хотіли б вони дізнатися, що таке істина і як її дотримуватися у житті. Це дослідження стосувалося конкретної сфери людських стосунків. Яким же був результат? П’ятдесят відсотків молоді відповіли, що не хотіли б дізнатися істину.  Інші п’ятдесят відсотків сказали, що так, вони б бажали довідатися, що таке істина, але з однією умовою. Якою саме?  Якби їм хтось про цю істину розповів. Як автор молодіжної передачі я бажаю відповідати на ті запитання, які має сучасна молодь, а також говорити істину тим молодим хлопцям і дівчатам, які страждають, які залежні від алкоголю, наркоманії, розпусти. Нещодавно я переглянула телепередачу про сімнадцятирічних безпритульних, які вже входять до лав найнебезпечнішого криміналітету тільки тому, що в них не склалося життя, чи тому, що їхні батьки були алкоголіками, і вони не бачили нічого доброго в житті.  Це несправедливо щодо них – перед Богом ці молоді, але вже злочинці мали право народитися у щасливих сім’ях, так само, як і інші діти, але… Завдяки тому гріху, який панує у світі, їхнє право на щастя було відібрано. Однак навіть у такому разі для цієї стражденної молоді є надія. Вона – в Ісусі Христі. І я хочу розповісти їй про цю надію.

    Як ти знаходиш теми для передач?  Нещодавно в ефірі транслювалися програми про темперамент, цикл передач про побачення та романтичні стосунки. Чому саме такі теми?

     Коли я обираю якусь тему для обговорення, я, звичайно, насамперед  молюсь. Часто спілкуюсь з дівчатами, хлопцями, запитую, що саме їх цікавить і програму на яку тему вони хотіли б почути. Читаю багато літератури як християнської, так і нехристиянської, слухаю радіо, заходжу в інтернет, щоб дізнаватись, що зараз цікавить молодь. Я не тільки знаходжу теми, щодо яких потрібно молодим дати істину. Я  переконуюся, що сьогодні їм пропонують надто багато «не тієї їжі».  Одного разу я зробила таке дослідження. Купила декілька світських підліткових журналів і переглянула їх.  Хоча мені, звісно, і не був невідомим їхній зміст, я була вражена. Останні соціологічні відомості кажуть, що батьки проводять п’ять хвилин на день зі своїми дітьми. Шановні батьки, знайдіть, будь ласка, трохи більше часу, аніж п’ять хвилин і поцікавтеся, що саме читає молодь у періодичній літературі такого штибу.  Я побачила, що тема інтимних стосунків – це тема номер один усіх підліткових видань. Ці видання просто «кричать»: ти повинен мати секс, без будь-яких меж і обов’язків. Вважаю, що сучасній молоді нав’язують один стандарт: байдужість до будь-яких стандартів. А тим часом цей, постмодерністський, слоган далекий від реального життя, і тим більше далекий від Біблії, і гіркий досвід багатьох людей – доказ цьому.   На сучасну молодь, з одного боку, здійснюють великий пресинг, а з іншого боку – її погляди на життя, цінності ще не сформовані. Це гостра проблема, яку підсилює і те, що молодим часто ні до кого звернутися по пораду. Вони дотримуються законів вулиці інколи навіть не тому, що непокірні, а тому що інших законів не знають. Саме тому так важливо говорити молоді істину, а також і щодо стосунків з протилежною статтю. Це та сфера, в якій правильний вибір впливає на все життя. Коли світ «кричить», пропонуючи неправду, яка  фізично, морально і духовно знищує молоду людину, ми, християни, не маємо права мовчати. Нам обов’язково потрібно говорити, що чистота, правильний вибір, стосунки з Богом у дошлюбних взаєминах – це величезна перевага. Господь нікому не бажає страждань – розчарування, болю, депресії, поламаної долі.  Навпаки, Він призначив кожну людину на щастя і гармонію. Ми повинні, ми мусимо говорити істину, але, звісно, говорити мудро.

    Я знаю, що ти отримуєш на свою передачу багато листів. Чи були такі листи,  в яких слухачі написали, що вони знайшли відповідь на питання своєї душі у радіопрограмі?

    Я рада, що таких листів надходить чимало. Це не моя заслуга, я вдячна за це Богові. Коли Господь дає комусь добру пораду через передачу, і ця людина застосувала цю пораду у своєму житті, від чого був хороший результат, це мене надзвичайно підбадьорює. Але я на цьому не зупиняюсь, не вважаю, що зробила все, що змогла. Духовної праці серед молоді ще дуже багато.

  Чи потрібно шукати нових методів праці з молоддю?

О,  це запитання, як кажуть американці, «на мільйон доларів». Щодо нього точиться багато дискусій. Сучасне покоління відрізняється від покоління старших людей. І це потрібно визнати. Багато старих моделей і методів вже не працюють. На мою особисту думку, потрібно, не відмовляючись цілком від традиційних методів, шукати нових способів праці з молоддю. Бог «підходить» до кожної людини індивідуально. У Нього є підхід до людини старшого віку, і є підхід до молодої. Принцип «золотої середини» тут – найкращий. Слід уміти не «перегинати палицю», але й бути ефективним, враховувати особливості нашого часу. Я думаю, так підходив до служіння Христос.

     Як тобі працюється в ТСР?

Це  чудова, але й відповідальна робота. Я працюю на ТрансСвітовому Радіо, але це не підстава для того, щоб хвалитися. Навпаки, це привід працювати над собою, вдосконалюватися духовно і професійно. Багато людей, корифеїв радіослужіння зробили велику працю для Бога. Я хочу вчитися від них, бо ці люди залишили по собі величезну духовну спадщину для наступних поколінь.

   Олесю, що ти вважаєш особливим благословенням від Бога у твоєму житті?

   Одне із найбільших благословень — це мої батьки.  Через них Господь зробив надзвичайно багато доброго у моєму житті. Я дуже вдячна за них Богові. По-друге, я вдячна Господу за багатьох мудрих людей, які з’являються на моєму життєвому щляху. Я багато від них навчилась. І продовжую вчитися.  А взагалі, найбільше благословення кожної людини – це глибоко особисті стосунки з Богом. Усе в житті залежить від цього.

     Що б ти побажала слухачам твоєї програми?

   Дуже багато людей у своєму житті шукали відповідь на питання «Що таке щастя?», але так її і не знайшли. Я побажала б кожній молодій людині з’ясувати, в чому полягає щастя. А щастя – це Ісус Христос. Коли людина усвідомлює, Хто такий Христос, і чого Він хоче досягти у її житті, вона знаходить справжнє щастя. Дорогий молодий друже, бажаю Вам глибоко особистих, наповнених сенсом стосунків з Богом. В цьому полягає щастя кожної людини. Господь прощає гріхи, зцілює рани. Бог дає надію!

     Дякую за бесіду.

Бесіду провела Наталя Іщенко

comments powered by HyperComments